WhatsApp'tan Bize Yazın

AY-SEL 1984 yılında Ahmet Sarı, Bilal Sarı ve Şevki Sarı tarafından kurulmuştur. Bu dönemde yapılan piyasa analizleri ve gelen talepler doğrultusunda fason üretim alt yapısına yönelik bir üretim bandına yatırım yapmaya öncelik verilmiştir. Ağırlıklı olarak bayan hazır giyim üretimine yönelik oluşturulan bu üretim bandı zamanla değişen moda trendleri tekstil sektöründe oluşan talepler ve farklılaşan ihtiyaçlar dikkate alınarak yeni yatırımlarla üretim kapasitesini sürekli arttırmıştır. Artan talep doğrultusunda genişleyen üretim bandını müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek için 1993 yılında çağlayandaki yeni fabrikasına taşımıştır.

3000 metre kare kapalı alana sahip yeni fabrika binası aynı zamanda AY-SEL markasıyla yıllık ortalama 275 bin 300 bin adet üretim yapılabilen bir tesise dönüşmüştür.

Yurt içinde ve yurt dışında edindiği tecrübeler ışığında AY-SEL markasıyla yaptığı üretimi kaban, mont ve elbise gruplarında yoğunlaştırmıştır. Kendi bünyesinde kurduğu tasarım ofislerinde çalışan alanlarında uzman ekiplerle de en güncel koleksiyonları hazırlamaktadır. Hazırladığı koleksiyonları en yüksek kalite prensibiyle modaya dönüştüren Aysel İstanbul Laleli’de bulunan satış mağazasından Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Sibirya, Polonya, ABD ve dünyanın pek çok ülkesinde oluşturduğu toptan satış noktalarında müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.